Wykładowcy

Jan Dworniak, doktor nauk ekonomicznych, biegły rewident. Uczestnik różnych kursów branżowych,  w tym dla dyplomowanych głównych księgowych. Zorganizował jednostkę doradczo-szkoleniową PUHP Sanpollac Spółka  o.o., która zajmuje się szkoleniami dla kadry z księgowości przedsiębiorstw z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego. W ramach jednostki audytorskiej Jan Dworniak Sp. z o.o. Centrum Badań Audytorskich, Analiz i Doradztwa Finansowego prowadzi audyt finansowy, głównie w przedsiębiorstwach mleczarskich i mięsnych. Jest wykładowcą rachunkowości finansowej, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku od towarów i usług, podatków kosztowych, opłaty skarbowej i podatku od czynności cywilnoprawnych oraz ordynacji podatkowej. Jest autorem kilku wydań wzorcowego planu kont dla przedsiębiorstw mleczarskich i książek z zakresu rachunkowości oraz podatków.

Marzena Ganc, doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Finansów, Instytut Ekonomii i Finansów SGGW. Absolwentka Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw w SGH. Wykładowca m.in. takich przedmiotów jak rachunkowość finansowa, rachunkowość międzynarodowa, organizacja rachunkowości w przedsiębiorstwie, wycena w rachunkowości według standardów światowych i ubezpieczenia społeczne. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW oraz szkoleniach zawodowych z zakresu rachunkowości. Jest asystentem biegłego rewidenta przy badaniu rachunkowości jednostek gospodarczych. Autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości i finansów.

Roman Kotapski, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, konsultant w zakresie zarządzania kosztami, Prezes Zarządu MARINA Sp. z o.o., wydawca i redaktor czasopisma Controlling i Zarządzanie. Specjalizuje się w rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej, budżetowaniu, zarządzaniu kosztami oraz controllingu. Opracował i wdrożył systemy budżetowania w m.in. przedsiębiorstwach budowlano-montażowych, handlowych, stacji radiowej, wodociągowo-kanalizacyjnych i szpitalach. Prowadzi wykłady m.in.  z organizacji controllingu, controllingu operacyjnego, budżetowania w przedsiębiorstwie, rachunkowości zarządczej, rachunku kosztów i controllingu logistyki.

Joanna Paliszkiewicz, profesor w Instytucie Zarządzania SGGW oraz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Odbyła staż naukowy na Uniwersytecie w Cork w Irlandii. Uzyskała  stopień naukowy w Finlandii Adj. Profesor (Uniwersytet Vaasa). Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół tematyki zarządzania wiedzą, kapitałem intelektualnym oraz zarządzania zaufaniem. Prowadziła wykłady na uniwersytetach m.in. w USA, Korei Południowej, Czechach, Węgrzech i Finlandii. Jest laureatką różnych nagród, m.in. Computer Educator of the Year 2013, przyznawanej przez International Associaton of Computer Information System w USA.

Michał Pietrzak, profesor w Instytucie Ekonomii i Finansów SGGW. Odbył staż naukowy na Uniwersytecie  Wageningen (Holandia). Kierownik Studiów Podyplomowych PRE-MBA Metody i techniki menedżerskie. Laureat nagród Fellow and Distinguished Scholar oraz Best Research Paper Award, przyznanych przez International Institute of Applied Knowledge Management. Obszar zainteresowań obejmuje strategię i zarządzanie strategiczne, pomiar efektywności i dokonań przedsiębiorstw, ekonomię branży, zarządzanie wiedzą, nowoczesne metody i techniki zarządzania. Wieloletni konsultant i trener w zakresie zarządzania strategicznego i strategicznej karty wyników. Współpracuje z praktyką gospodarczą prowadząc projekty doradcze, ekspertyzy i szkolenia. Był pięciokrotnie wyróżniony nagrodą JM Rektora SGGW za osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych, dydaktyki i działalności organizacyjnej.

Roman Stolarski, doktor nauk społecznych, ekspert zarządzania, Facilitator, Master Class Business Coach. Specjalizuje się w efektywności ekonomicznej – skuteczności oraz efektywności zarządzania, właściwego doboru informacji zarządczej i optymalizacji ryzyka w procesach biznesowych w obszarze marketingu, sprzedaży, produkcji, logistyki oraz zasobów ludzkich. Posiada bogatą praktykę zarządczą, szkoleniową i doradczą w Polsce, Anglii, Niemczech, Rosji i Ukrainie. Opracowywał i wdrażał systemy decyzyjne oparte na narzędziach controllingowych. Przygotowywał zespoły kierownicze do zarządzania procesowego i wdrożenia parametrycznych systemów zarządzania, związanych z kaskadowaniem strategii (BSC i KPI). Prowadzi wykłady m.in. z controllingu marketingowego oraz zarządzania procesami i projektami. Posiada Międzynarodowy Dyplom Zarządzania (Executive International MBA z wyróżnieniem, Francuski Instytut Zarządzania w Warszawie).

Natalia Wasilewska, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, kierownik projektów inwestycyjnych CDKM Sp. z o.o., analityk projektu Banku Światowego. Podstawowe kierunki pracy badawczej obejmują udoskonalanie rozwoju kredytowania  przedsiębiorstw przez banki, a także relacje hipoteczne. Szczególną  uwagę poświęca wycenie przedmiotów hipoteki. Kierowała projektami dotyczącymi  planowania biznesowego, przygotowania wybranych rozdziałów sprawozdań projektowych, wyceny nieruchomości oraz związanych z nią praw. Odbyła kilka staży, m.in. w  Międzynarodowym Banku Rekonstrukcji i Rozwoju oraz DipIFR (ACCA). Prowadzi wykłady z finansów przedsiębiorstw, analizy finansowej oraz zarządzania projektami gospodarczymi. Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu finansów i organizacji przedsiębiorstw.

Mirosław Wasilewski, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor uczelni w Instytucie Ekonomii i Finansów SGGW, kierownik Katedry Finansów oraz Studiów Podyplomowych Rachunkowości. Jest członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Był kierownikiem lub współwykonawcą kilkunastu projektów naukowych i gospodarczych z zakresu finansów, rachunkowości finansowej i zarządczej oraz controllingu. Współpracuje z praktyką gospodarczą w zakresie doradztwa i analiz ekonomiczno-finansowych, głównie w sektorze spożywczym i agrobiznesu. Prowadzi także współpracę z jednostkami audytorskimi w zakresie doradczo-projektowym, m.in. z Ecovis System Rewident oraz BDO Polska. Był kilkunastokrotnie nagradzany nagrodami JM Rektora SGGW za działalność naukową i organizacyjną.

Serhiy Zabolotnyy, doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Zakładzie Finansów Przedsiębiorstw i Rachunkowości SGGW. Ukończył Podyplomowe Studia Zarządzania Finansami w Przedsiębiorstwie  oraz Podyplomowe Studia Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa w SGH. Odbył kilka staży w jednostkach audytorskich, podczas których  zajmował się badaniem sprawozdań finansowych. Posiada doświadczenie praktyczne, zdobyte w jednostkach sektora prywatnego z zakresu analizy finansowej i controllingu. Uczestniczył w kilku projektach szkoleniowych w ramach środków UE w obszarze rachunkowości i finansów. Problematyka zainteresowań badawczych obejmuje obszary rachunkowości i finansów przedsiębiorstw, ze szczegółowym uwzględnieniem zagadnień z zakresu sprawozdawczości finansowej, rewizji finansowej, analizy finansowej oraz wyceny aktywów.



Sekretariat
tel. +48 606 220 281
spcirz@sggw.edu.pl